Hobby

Poczuj smak wolności z nową whisky Scapa Skiren

Wyspy Orkady to wyjątkowe miejsce. Dzika przyroda pełna niespotykanych kontrastów . To także miejsce powstania Scapa Skiren, nowej whisky single malt od Wyborowa Pernod

Data publikacji: 2016-03-03
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Poczuj smak wolności z nową whisky Scapa Skiren
Kategoria: Hobby

Whisky Scapa to wyrób rzemieślniczy w pełnym tego słowa znaczeniu: powstaje w ręcznie obsługiwanej destylarni, pod okiem pięciu oddanych, rzemieślników, którzy swoje doświadczenie nabyli poprzez lata nadzorowania procesu produkcji. Spośród innych trunków z tego gatunku, wyróżnia ją łagodny smak, który jest odzwierciedleniem zaskakujących kontrastów wysp Orkadów. Proces leżakowania w beczkach z amerykańskiego dębu nadaje tej whisky delikatnej, kremowej słodyczy z nutą tropikalnych cytrusów oraz przybrzeżnych wrzosów. To te elementy tworzą jej wyjątkowy i niepowtarzalny smak.

Inspiracją do powstania whisky Scapa Skiren był charakter wysp, na których jest produkowana. Orkady, znajdujące się u wybrzeży Szkocji są pełne naturalnych kontrastów, które od wielu lat przyciągają podróżników, poszukujących wytchnienia od cywilizacji. Można tam nadal odnaleźć dziewicze tereny, którymi niepodzielnie włada natura. Uroki tego miejsca dostrzegli w 1885 roku twórcy destylarni Scapa. Jedna z pięknych, nieposkromionych wysp należących do archipelagu Orkadów, stanowiła idealne miejsce do prac nad nowym rodzajem whisky single malt. Obecnie destylarnia znajduje się na brzegu Scapa Flow, naturalnej przystani i jednego z najbardziej historycznych odcinków wodnych Wielkiej Brytanii. W ubiegłym roku Scapa, po raz pierwszy w swojej 130-letniej historii, otworzyła swoją destylarnię dla zwiedzających, by mogli poznać nie tylko uroki wyspy, ale także dowiedzieć się w jaki sposób wytwarzana jest  whisky Scapa. Zwiedzanie destylarni to także wyjątkowa okazja by zobaczyć jedyny w całej branży szkockiej whisky działający alembik Lomond.

Mistrz Destylacji – Brian MacAulay, tak mówi o sukcesie Scapa Skiren: „Wykorzystanie zaskakujących kontrastów w smaku whisky do stworzenia Scapy Skiren było prawdziwą przyjemnością. To wyrób naszej wyspy; stworzony dzięki połączeniu składników oraz doświadczenia oddanego zespołu, który wykorzystuje tradycyjne metody i umiejętności, udoskonalane przez pokolenia, do stworzenia naszego maltu, o niepowtarzalnym miodowym smaku.”

A to już wiesz?  Znamy zwycięzców wrocławskich eliminacji konkursu Caffè Vergnano Race to Racer

źródło: Biuro prasowe

Załącznik:
Poczuj smak wolności z nową whisky Scapa Skiren - Wyspy Orkady to wyjątkowe miejsce. Dzika przyroda pełna niespotykanych kontrastów . To także miejsce powstania Scapa Skiren, nowej whisky single malt od Wyborowa Pernod Ricard.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy