Hobby

Tancerze znów stoczą wielką bitwę we Wrocławiu

Łączy ich pasja do tańca, talent i… zapał do rywalizacji. Który solista okaże się bezkonkurencyjny? Który zespół będzie lepszy od innych? O tym zdecyduje profesjonalne jury. XI Bitwa na Taniec rozegra się w Magnolia Park w ten

Data publikacji: 2018-10-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Tancerze znów stoczą wielką bitwę we Wrocławiu
Kategoria: Hobby

 

Łączy ich pasja do tańca, talent i… zapał do rywalizacji. Który solista okaże się bezkonkurencyjny? Który zespół będzie lepszy od innych? O tym zdecyduje profesjonalne jury. XI Bitwa na Taniec rozegra się w Magnolia Park w ten weekend. Pula nagród jeszcze nigdy nie była tak wysoka. Wstęp wolny!

 

Kilkuset tancerzy z całej Polski i z zagranicy zjeżdża do Wrocławia, aby 27 i 28 października po raz 11. stoczyć wielką Bitwę na Taniec. Rywalizacja toczy się w różnych kategoriach wiekowych, nawet 30+, ale największą popularnością od lat cieszą się kategorie dla nastolatków. Bitwa to pojedynki solistów, duetów, 3 na 3, zespołów, a nawet rodzin (Family Battle i Family Dance). Pojedynki toczą się w różnych stylach tanecznych: hip-hop, taniec uliczny (street dance) czy taniec współczesny (contemporary dance). Areną Bitwy na Taniec od pięciu lat jest scena w Magnolia Park. Tym razem umiejętności i pasję tancerzy można podziwiać przy wejściu od ul. Legnickiej.

 

Publiczność podziwia, jury ocenia. Głównym kryterium jest technika, ale technika to nie wszystko. – Sędziowie oceniają także choreografię, stroje, ogólne wrażenie artystyczne, a w przypadku zespołów jeszcze równość wykonania i zgranie – wymienia Małgorzata Gietler, współorganizatorka XI Bitwy na Taniec. W jury zwykle zasiadają cenieni tancerze, choreografowie i eksperci. W tym roku są to: Nikita Wasilewicz, Adam Co Jest, Jacek Owczarek i Zolsky.

 

Tegoroczną nowością jest konkurencja 1 na 1 w tańcu współczesnym. – Chcemy skonfrontować tancerzy z różnych technik – uzasadnia wybór Małgorzata Gietler. Jak co roku nie zabraknie także konkursów z nagrodami dla publiczności oraz dodatkowych konkursów dla tancerzy. W konkursie głównym pula nagród wynosi 40 tys. zł. Jest najwyższa w historii.

A to już wiesz?  Flower Expo Polska 2018 z kolekcją korzyści w programie

Organizatorzy zaplanowali także pokaz oryginalnego i rzadko spotykanego stylu tanecznego voguing, który rozgłos w kulturze popularnej zawdzięcza Madonnie. Wokalistka zaprezentowała go w teledysku do hitu "Vogue" z 1990 r. Voguing w Magnolia Park zatańczy gościnnie grupa prowadzona przez Kamilę Bożenę House of Army.

– Bitwa na Taniec z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Każda edycja jest coraz lepsza, stoi na bardzo wysokim poziomie. W tym roku naprawdę jest o co walczyć. Rekordowo wysoka pula oraz nagrody ufundowane przez naszych najemców, którzy zawsze bardzo chętnie wspierają tego typu wydarzenia. Nic więc dziwnego, że do organizatorów wpłynęło bardzo dużo zgłoszeń – mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park. – Do Wrocławia przyjadą młodzi ludzie pełni pasji, energii i zaangażowania. Warto poświęcić im chwilę uwagi – zachęca.

Mistrzem Ceremonii podczas XI Bitwy na Taniec będzie Radamenez – znany beatboxer, freestylowiec i b-boy z Zielonej Góry. O oprawę muzyczną zadbają: Tomasz Biernacki Mały 'SmallOne'm i Wojciech Koguciuk.

Nagrody dla uczestników i widzów ufundowali sponsorzy: Reporter Young, Inglot, Labibu, Helios, Pizza Hut Express, Super-Pharm, Deichmann, Fotojoker, Douglas, McDonald’s, Mr Chilly, Tchibo, Surfer, Media Markt, Subway, Coccodrillo.

Magnolia Park zapewnia najbardziej kompleksową ofertę handlową na Dolnym Śląsku. Liczy 100 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA). Działa tu ponad 260 sklepów, punktów usługowych, kawiarni i restauracji. Klienci mają do dyspozycji 3,5 tys. darmowych miejsc parkingowych.

 

Bitwa na Taniec – XI edycja

27-28 listopada 2018 r., godz. 10.00-20.00

Magnolia Park, Wrocław – ul. Legnicka 58

Wstęp wolny – zapraszamy!

 

źródło: Biuro prasowe

Załącznik:
Tancerze znów stoczą wielką bitwę we Wrocławiu - Łączy ich pasja do tańca, talent i… zapał do rywalizacji. Który solista okaże się bezkonkurencyjny? Który zespół będzie lepszy od innych? O tym zdecyduje profesjonalne jury. XI Bitwa na Taniec rozegra się w Magnolia Park w ten weekend.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy